Elementmaja

Elementmajast lähemalt

EstNor OÜ toodab puitkarkass elementmaju, mida valmistatakse Kiilis asuvas elementmajatehases. Tehases toodetakse välis-, sise-, vahelae-, katuse- ja terrassielemendid.

Elementmaja eelised:

  • Tehases toodetud maja on kvaliteetne, sest maja ehitatakse siseruumides ehk sellele ettenähtud, kontrollitud keskkonnas ja ei kaasne mingeid ilmastiku poolt põhjustatud kahjustusi  ja ebamugavusi (vihm, lumi, tuul, temperatuur jne).
  • Maja ehitamine on kiire, sest elementide monteerimine toimub spetsiaalsetel töölaudadel, mis on varustatud vajalike tööriistadega.
  • Projekteerijate poolt valmistatud täpsed tööjoonised teevad elementide valmistamise kiireks ja efektiivseks. Elemendid valmistatakse millimeetri täpsusega.
  • Insenerid teostavad tugevusarvutused vastavalt kohalikele normidele, mis välistab kandevkonstruktsioonide ala ja üle dimenseerimise.
  • Tehases ehitatakse valmis nii palju kui võimalik. Nt. välisseinas paigaldatakse lisaks puitsõrestikule soojustus-, auru- ja tuuletõkkematerjalid, värvitud välisvoodrilaud, aknad, uksed jne. Kõik, mida tehases külge ei saa monteerida järgatakse ja komplekteeritakse kaasa, et ehitusplatsil oleks lihtsam ja kiirem töid teostada.
  • Tehases valmistatud elemendid transporditakse ehitusplatsile ja paigaldatakse kraana abil 1-5 päevaga, olenevalt maja suurusest. Seejärel teostatakse ülejäänud ehitus- ja viimistlustööd, mida tehases ei olnud võimalik teha. Kogu tööaeg objektil on kiire ja efektiivne.
  • Elementmaja on võimalik toota ilma suuremate piiranguteta. Erinevalt moodulmajadest on võimalik teostada keerulise arhitektuuri ja suuremõõtmeliste ruumidega maju. Samuti saab ehitada ka kortermajasid elementmajana.  
Loe edasiKuva vähem

Galerii

Vaata rohkem pilteKuva vähem